3 spotkanie Grupy Roboczej

W dniu 21 marca 2018 r. w Ołomuńcu miało miejsce 3 spotkanie Grupy Roboczej. Tym razem za organizację spotkania odpowiedzialny był partner projektu – ASOCIACE MĚST PRO CYKLISTY (AMPC).

Około dwadziestu ekspertów z Czech i Polski zebrało się w morawskiej metropolii w celu kontynuacji prac nad transgraniczną Koncepcją czesko-polskiej współpracy w zakresie turystyki rowerowej.

Przedstawiciele regionów, stowarzyszeń i organizacji zawodowych, podjęli się wyzwania ujednolicenia podejścia metodologicznego i zaproponowania wspólnego ponadregionalnego projektu obejmującego zaplanowanie infrastruktury, marketingu i usług dla rozwoju ruchu rowerowego w polsko – czesko pograniczu.

„Obecnie projekt znajduje się w zasadniczej fazie prac merytorycznych. Kończą się prace związane z inwentaryzacją i wyznaczeniem propozycji przebiegu Cyklotrasy, musimy rozpocząć proces tworzenia dokumentu, który będzie finalnym produktem dokumentu,“ powiedział kierownik projektu Aleksandra Stasiak Sieradzka-organizacja Instytut Rozwoju Terytorialnego (IRT) na Dolnym Śląsku. Prace nad koncepcją zakończą się dopiero w lipcu następnego roku. „Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zbliżającego się 3 spotkania Forum administracyjno – politycznego, które odbędzie się w czerwcu tego roku, a także rozpoczęcie w II i III kwartale tego roku procesu konsultacji w układzie transgranicznym.”, dodaje Aleksandra Sieradzka-Stasiak.

 

Uczestników pozdrawił również radny Olomouc Region Jan Zahradníček, który mówił o znaczeniu koncepcji z punktu widzenia regionu „Olomouc Region promuje turystykę rowerową na jego terytorium, w tym poprzez niedawno zatwierdzoną koncepcję promocji jazdy na rowerze.”

Na spotkaniu przedstawiono również metodologię poszczególnych produktów turystycznych. Wspólne podejście metodologiczne do rozwoju ruchu rowerowego w polsko – czeskie pogranicze dotyczy długodystansowej trasy rowerowej,  kolarstwa górskiego i turystyki rolkowej.

Relacja ze spotkania znajduje się TUTAJ

PREZENTACJE:

Politické fórum –příklad Koncepce Olomouckého kraje

Metodika in-line

Nadace Partnerství – realizované aktivity